Parapet Beton Kesme
Parapet Beton Kesme
3 Ocak 2019
Karotçu
Karotçu
3 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Parapet Duvar Kesme

Parapet Duvar Kesme

Parapet duvarı tuğladan, betondan, betondan ve alüminyum kompozitten yapılırlar. Binaların çatı, balkon ve teras alanlarında koruyucu bir görev görmek amacıyla bulundurulan kısa duvarlara denir. Bu yapılar, bazı durumlarda köprü ve viyadüklerin korkuluk kısımlarında da uygulanabilir. Korkuluk işlevinin yanında yapının daha güzel görünmesini de sağlamaktadırlar. İşlevsel kapasitesinin yanı sıra, görsellik sağlamasıyla da kullanışlıdır. Yapı için başlık görevi gördüğü de söylenebilir.

Yapım aşamasında dışta kalan yapıtların dış cephe ile birlikte uyum sağlaması gerekmektedir. Yapının su yalıtımına uygun hassasiyette yapılması da göz önünde bulundurulmalıdır. Sanayi ve diğer konut binalarında, çatıdaki eğimi gizlemesi açısından da sıklıkla tercih edilir. Dışarıdan bakıldığında daha göze hoş gelen estetik bir görünüm sunmayı da amaçlar. Duvar kesim esnasında çeşitli yöntemler uygulanarak çevre kirliliği ortadan kaldırılır. Oluşabilecek ses ve görüntü kirliliği oluşumu azami düzeyde olduğundan parapet duvar kesme ideal bir yöntemdir.

Parapet Duvar Kesme İşleyiş Süreci

Parapet duvar kesme işleminde kullanılan makinalar kuru kesime ve sulu gaz kesime göre farklılık göstermektedir. Gösterilen bu farklılıkları rağmen araç – gereçlerin, iş güvenliğine %100 uyum göstermesi ve kesime uygun imkânın sağlanmış olması şarttır.  Koşullara uygun olarak raylı sistemleri, tekerlekli sistemleri tekerlekli bir akışa sahiptir. Rahat ve işlevsel bir şekilde ilerlemesi neticesinde, verimli sonuçlar doğuracaktır. Tezgâh üzeri metre kilitleme sisteminin yer alması ile de günümüz inşaat sektörünün gelmiş olduğu nokta da iş veriminizi arttırmış olacaktır.

Firma prensibi olarak inşaat sektöründe hızlı gelişmeyi amaçlamaktayız. Kentsel dönüşüm başlamasından itibaren hızlı yol alan sektörde lider olarak yer almaktayız. Kurulduğumuzdan bu yana maksimum verim amaçlanarak üstün kalite malzemeler sunmaktayız. Tüm inşaat süreçlerinde yanınızda olarak, uzman kadromuzla destek sağlamaktayız.

Parapet Duvar Kesimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şimdi biraz parapet duvar kesim işlemlerinin belli zorunluluklara değinelim. .

Parapet duvarların kesimi ve yapımına ilişkin olarak belli kurallar vardır.

Bu kurallar;

  • Teras çatılarda 1.10 metre ve üzeri olarak yapılması zorunludur.
  • Bu yükseklik binaların yüksekliğe dâhil edilmeyip ayrı tutulmalıdır.
  • Bahçe çitleri ve korkulukları için ise; yerden 0.50 metre kazılarak parapetin örülerek çevrelenmesi gerekir.

Parapet duvar kesiminin uzman ellerde yapılması gerekir. Firmamızın bu konuda sizlere hizmetin en iyisini sunabilmek adına gerekli özeni gösterir. İşinde uzmanlaşmış, gerekli yeterliliğe vakıf, tecrübeli iş arkadaşlarımız ile üstün bir hizmet sunmaktayız. Firmamız, gelişen ve ilerleyen koşullara entegre olabilmeyi her daim yakalamış ve bunu amaç edinmiştir. Sarıoğlu beton delme kesme, tüm inşaat alanlarında iş güvenliğini de hep ön planda tutmuştur. İşçi kanununa göre inşaatın tüm alanları tehlikeli sınıfta yer alır. Meydana gelmesi mümkün olan tüm risklerin giderilmesi için gerekli tüm önlemleri almaktayız. Hızlı gelişen inşaat teknolojilerini yakından takip ederek inovasyon çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 2 =