Parapet Duvar Kesme
Parapet Duvar Kesme
3 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Parapet Beton Kesme

Parapet Beton Kesme

Parapetler çatıların ve balkonların dış kısmını çevreleyen bölümdür. Sadece betondan değil tuğla, ytong, bims vb. diğer gereçlerden de yararlanılabilir. Kimi duvarlarda parapet betonların kesilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni, yapının hatalı ya da plansız yapılmasıdır. Diğer bir durumda ise tercihen uygun görülmeyen, kişisel zevk ve tercihler doğrultusunda da parapet kısımlar kesilir. İnşaat sektörü her geçen gün hızlı gelişen bir alandır. Günümüzde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında binlerce inşaat yapılmaktadır. Kullanılan yöntemler amaçlanan proje doğrultusunda seçilmelidir. Taleplerinizi karşılayacak firmayla anlaşmanız durumunda, tüm sürecin işleyişi hızlanacaktır. Sarıoğlu beton delme kesme, alanında uzman olarak uzun yıllardır çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Parabet Beton Kesme Uygulanması

Beton kesme işi birkaç farklı işlem ile yapılabilmektedir. 60 cm kalınlığa kadar beton kesme işi yapılabilmektedir. Ayrıca ağırlıklı işlemlerde elektrikli ve hidrolik kesim aletlerinden yararlanılmaktadır. İşleme başlamadan evvel ilk olarak kesimin yapılacağı bölge titizlikle incelenerek ve gerekli notlar alınır. Bu işlemlerin ardından bazı tespitler gerçekleştirilir. En önemli unsurlardan birisi, kullanılacak makinenin saptanmasıdır. Zemine uygun olacak şekilde hangi makinelerden ve aletlerden yararlanılacağın belirlenir. Çünkü her makine her zemine uyumluluk sağlayamayabilir.

Kesim işleminde hangi yöntem olursa olsun bazı kıstaslar bulunur. Üzerinde çalışılan betonun düzgün ve sorunsuz olarak, içerisindeki yapıyı bozmadan kesilmesi önemlidir.

Yeni pencere açma ya da yeni kapı eklenmesi gereken durumlarda beton kesme işlemi uygulanmaktadır. Beton kesme işlemi tehlike içeren bir iştir. Beton kesme işini yapacak kişilerin gerekli eğitimi almış olması gereklidir. Tüm ekibin, teknik detayları göz ardı etmeyen, işinde uzmanlaşmış kişilerden oluşması gereklidir. İnşaatın her alanında güvenlik en önemli unsurdur.

Parapet Beton Kesme Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Beton kesmede kullanılan makineler su ile çalışmaktadır. Bu nedenle suyu her zaman hazır bulundurmak gerekmektedir. Makinalar su ile çalıştığı için çevreye çamur sıçratacaktır. Etrafta istenmeyen görüntülerin ve çevre kirliliğin önlenmesi için parapet yöntemi idealdir. Parapet beton kesimi genelde insanların yaşamlarını sürdürdüğü bölgelerde yapılır. Bunun sonucunda da, çevreye ve diğer insanlara rahatsızlık vermeyecek şekilde yapılması büyük önem taşır. Firmamızın doğal yaşama duymuş olduğu sağduyu ile işlemlerimizi titizlikle yerine getirmekteyiz.

Beton kesme makineleri 380V elektrik ile çalışmaktadırlar. Firmamızın güvenilir teknik ekip arkadaşları ve teçhizatlarımızla birlikte, binanın ana dokusuna zarar vermeden parapet beton kısmı kestirebilirsiniz. Parapet beton kesme işleminde, elverişli kesim alanının olması halinde hidrolik beton kesme makineleri kullanılır. Çeşitli nedenlerden ötürü mimarinin uygun olmaması söz konusu olursa da karot beton kesme işlemine başvurulur. Bu işlemler sırasında güvenliğe büyük hassasiyet gösterilmelidir.

Modern yaşamın günümüzde her alana sirayet etmesi ile birlikte yenilikleri takip eden firmamız üstün hizmet sunmaktadır. Sarıoğlu beton delme kesme olarak uzun yıllardır aktif olduğumuz sektörde öncü olmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 2 =