Sarıoğlu beton delme kesme inşaat firması olarak sektörde öncü olmayı hedeflemektedir. Kuruluş tarihi olan 1997’den beri inşaatın her alanında faaliyetini sürdürmektedir. Beton delme kesme ve taahhüt hizmetlerinin yanı sıra karot ve elmas testere satışını da gerçekleştirmektedir.

Her alanda kişilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edinen firmamız son teknoloji ürünlerle donatılmıştır. Her geçen gün misyonunu genişleten Sarıoğlu piyasanın sıkı takipçisi olarak kendisini sürekli olarak revize etmektedir.

İnşaat sektörü diğer sektörlerle kıyaslandığında önem açısından ilk sıralarda yer alır. Her gün içinde bulunduğumuz evlerimiz, bizim rahatlayıp huzurlu olduğumuz konfor alanlarımızdır. Bu alanların en kaliteli ürünlerle yapıldığını bilmek bizi rahatlatacaktır. Gerçekleştirilecek olan inşaat çalışmaları sırasında en kaliteli materyaller kullanılarak yapılar oluşturulur. Beton delme kesme işlemlerinde kullanılan karot ve elmas testere muhakkak beklenen düzeyde olmalıdır.

Karot ve Elmas Testere Kullanım Alanları Nelerdir?

İnşaat alanlarında beton delme ve kesme işlemleri öncesinde bir takım prosedürler gereklidir. Bu işleyiş esnasında betonun kalınlığı, kalitesi ve kullanılan maddeler incelenir. Tüm bu iç ve dış etkenler neticesinde kullanılacak olan cihaz ve teknikler saptanır. Her inşaat alanında, alanın karakterine uygun yöntem uygulanır.

Tüm cihazların özellikleri birbirlerinden farklıdır. Kesim gücü, çalışma yöntemi, derinlik kapasitesi gibi önemli unsurları bulunur. Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra, yapılmak istenen işe uygun soketli ya da soketsiz başlıklar seçilir. Bazı durumlarda farklı boyut ve ölçülerde olan uçlar kullanılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda cihaza uygun karot ve elmas testere kullanılması zorunludur.

Elmas testere, genellikle yuvarlak şekilde dizayn edilen ve keskin uçları elmastan üretilir. Çoğunlukla mermer, taş gibi hassas malzemelerin kesilmesi işlemlerinde tercih edilir. Yalnızca tek bir proje için üretilmesi gereken elmas testereler kullanılabileceği gibi, standart ölçülerde yapılmış testerelerde bulunur. İhtiyaçların belirlenmesinin ardından, mevcut proje doğrultusunda ebatlara karar verilir.

Karot testere ise, betondan silindir biçimli delikler açmaya yarayan bir cihazdır. Açılması istenen silindirin büyüklüğüne göre kullanılması gereken başlıkta değişiklik gösterecektir. Pürüzsüz ve minimum hasarla delinme işlemi yapılmasını sağlar.