İstinat Duvarı Kesimi
İstinat Duvarı Kesimi
4 Ocak 2019
Altyapı Sistemleri
Altyapı Sistemleri
8 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Karot Delme Fiyatları

Karot Delme Fiyatları

Karot delme birim fiyatları

İnşaatta en sık ihtiyaç duyulan cihazlardan birisi karot makineleridir. Beton yapılardan silindir şeklinde parçalar çıkartmak için kullanılır. Silindirin genişliği ve boyutu isteğe göre ayarlanabilir. Sarıoğlu firmamızda, karot delme fiyatları bütçeniz doğrultusunda belirlenir. İnşaatın birçok alanında kullanılan makinelerle yüksek kalite sunulur.

Beton duvar ya da zeminlerin delinmesi işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılır. Sulu çalışma özelliği sayesinde gürültü yapmaz. Herhangi bir toz yayma durumunun önüne geçilerek çevre kirliliği önlenir. Karotu diğer cihazlardan ayıran önemli özellikleri bulunur. Bunlardan en önemlisi yapıya mümkün olan en az hasarın veriliyor olmasıdır. Ayrıca, silindir deliğin istenen boyutlara göre ayarlanabilmesi de diğer önemli farkıdır.

Karot Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanları oldukça fazladır. İşlevsellik özelliği sayesinde sıkça tercih edilir. Karot delme fiyatları uygunluğu, tercih sebeplerinden birisidir.

  • Demirli yapıların delim aşamasında,
  • Deprem riski oranı belirlenirken,
  • Kalite testi uygulamasında,
  • Fayans delim işlemlerinde,
  • Kaya delim işlemlerinde sıklıkla kullanılır.

Kullanım alanları çoğaltılabilecek olsa da, başlıca kullanım alanları yukarıdaki gibidir. Karot makineleri ülkemizde yaklaşık 100 yıldır kullanılmaktadır. Eski bir teknoloji olmasına karşın, sürekli olarak revize edilmektedir. Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda işlevselliği de arttırılmıştır.

Cihazdan olabilecek en yüksek verimin alınabilmesi için sulu çalıştırılması gereklidir. Bu şekilde hem çevre kirliliği hem de cihazın aşınması önlenir. Delim aşamasında elmas uçta oluşabilecek aşınma ve zorlanmalar su sistemi sayesinde engellenir.

Cihazlarda bulunan hız seviyesi özelliği büyük kolaylık sağlamaktadır. Küçük deliklerin açılması sırasında yüksek hız kullanımı tercih edilir. Fakat büyük ve derin silindir parçalar çıkartılırken tam tersi olması gereklidir. Düşük hız uygulanması, deliğin sorunsuz açılması için gereklidir. Cihazın aşınması en aza indirilerek, deliğin pürüzsüz açılmasını sağlar. Ayrıca karot makinesinin uzun yıllar kullanımı da hız ayarıyla doğrudan ilişkilidir.

Karot Makinesi Kullanım Talimatları Nelerdir?

Kullanımı komplike olan bu cihazların eğitimli kişiler tarafından kullanılması uygundur. Risk faktörü yüksek olan inşaat alanında güvenlik ilk sıradadır. Dikkat edilmesi gereken bazı talimatlar şu şekildedir:

  • Kullanım aşamasında karot elmas ucunun takılı olması gereklidir. Elmas ucu, kullanım amacı doğrultusunda seçilmelidir.
  • İş güvenliği kanununca, gerekli olan koruma ekipmanları kullanılmalıdır.
  • Sabitleme amacıyla aparat kullanımı gerekebilir. Bu aparatın gerektiği şekilde monte edildiğinden emin olunmalıdır.
  • Aynı inşa alanında farklı karot delme işlemi yapılabilir. Bu gibi durumlarda elmas ucunun değişmesi gerekir. Değişim sırasında cihazın kapalı olduğundan emin olunmalıdır.
  • İşlem acele edilmeden, yavaş şekilde yapılmalıdır.

Karot delme fiyatları, tercih edilen modellerle doğru orantılıdır. Avrupa standartlarında üretimi gerçekleştirilen karot makineleri uygun fiyatlarla satılmaktadır. Sarıoğlu beton delme kesme firması olarak uzun yıllardır hizmet sunmaktayız. Tüm karot delme fiyatları için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 3 =