Karot Delme Fiyatları
Karot Delme Fiyatları
4 Ocak 2019
Asfalt Kesimi
Asfalt Kesimi
8 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Altyapı Sistemleri

Altyapı Sistemleri

Alt yapı ve kuyu tünel uygulaması

Kaliteli bir inşaat projesinin ortaya konulması için, dış yapı özelliklerinin kadar alt yapı sistemlerinin de işlevsel olması gereklidir. Resmi gazetede belirtilmiş usuller çerçevesinde, tüm prosedürler eksiksiz şekilde yapılmalıdır. Altyapı sistemleri binanın üst yapı özelliklerini de doğrudan etkiler. Bu nedenle altyapıya ayrılan zamanın daha uzun ve temkinli olması şarttır. Tüm gerekliliklerin tamamlanması, proje tabanlı sınıflandırılmış süreçlerin eksiksiz yapılması elzem bir husustur.

Altyapı, doğal afet risklerinden korunması açısından da önemli sistemlerden birisidir. Son 20 yıldır sıkı politikalar uygulanan inşaat alanında uyulması gereken başlıca kalite kuralları bulunur. Firma olarak, çözüm odaklı prensibimiz doğrultusunda kalite üst seviyede tutulmaktadır.

Altyapı Sistemleri Nelerdir?

Altyapı sistemleri, şehir, inşaat ve birçok alan için gerekli olan elektrik, ısınma ve kanalizasyonun tamamını içerir. İnşaat süreci genel hatlarıyla ikiye ayrılır. Bunlardan birisi alt diğeriyse üst yapı sistemleridir. Alt yapı sistemleri, binanın olmazsa olmazlarının sunulduğu bir hizmettir. Telekomünikasyon, boşaltım boruları, soğutma ve ısıtma gibi sistemler burada konuşlandırılır. Üstyapıdaysa binanın normal inşaat süreci bulunur.

Altyapı sistemlerinin yetersiz olduğu durumlarda çeşitli durumlarla karşılaşılır. Olası doğal afetlere karşı savunmasız duruma düşülmesine neden olur.  İnşaatın tüm aşamalarında, çakılan her çivinin dahi nereye olması gerektiği hesaplanılarak yapılmalıdır. Altyapı üzerine konuşlandırılan projenin altyapıyla tamamen uyumlu olması sonrası için önemlidir. Sağlam bir kanalizasyon sistemi yapılmayan binalarda tıkanma, taşma gibi durumlar sıkça görülür. Sel ya da aşırı yağmur olması durumlarında kanalizasyon aşırı dolarak etrafa yayılması olası bir durumdur. Bu da çevrenin kötü kokmasına, logar işleyişinin bozulmasına yol açmaktadır.

İletişim kurmak insanların DNA’sına işlenmiş bir dürtüdür. İnsanın sosyal bir varlık olmasıyla, telekomünikasyon alanında hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Altyapı sistemlerinde, önceki dönemlerde yalnızca elzem sistemler bulunmaktaydı. Günümüzdeyse telekomünikasyon sistemleri de büyük önem taşımaktadır. Telefon, internet ve televizyon bağlantısı bu yolla kullanılmaktadır. Telekomünikasyon altyapı sistemlerinin yetersiz olması durumunda bağlantıda sıklıkla kopmalar yaşanmaktadır. Birçok köy ve doğu illerinde altyapı yetersizliğinden ötürü iletişim eksikliği sıkça görülmektedir. Yeni yapılan bina yönetmeliğince, tüm altyapı unsurları tamamlanmaktadır.

İnşaat Sektöründe Sıklıkla Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

  • Yapılaşma kültürünün yetersiz durumda olması,
  • Ekonomik yönden eksiklik olması,
  • Yasalardaki mevcut yaptırımların yetersiz olması,
  • Altyapıda kullanılan malzemelerin düşük kalitede kullanılması,
  • Kişilerin projeyi detaylıca incelemeden satın alım işlemlerini yapması,
  • Kâr amacının ön planda tutulması,
  • Alanında profesyonel olmayan kişilerle çalışmak başlıca sorunlarıdır.

Yukarıda yer alan birçok sorunun çözülmesi için alanında tanınmış bir firmayla çalışmak yarar sağlayacaktır. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren firmamız, birçok projede yer alarak sektörde öncü konumundadır. Alt ve üst yapı unsurlarının tamamının her aşamasında yer alarak, konforlu ve üstün kaliteli yapıların oluşumunu sağlamaktadır. Sarıoğlu beton delme kesme firmamızla çalışmak için iletişim bilgilerimizden ulaşmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 12 =