Karot Nedir?
Karot Delme
17 Ocak 2019
Kontrollü Bina Yıkımı
Kontrollü Bina Yıkımı
17 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Hadımköy Karot

Karotçu

Hadımköy İstanbul’un sanayi bölgelerindendir. Son yıllarda ivme kazanarak, büyük yatırımlarla büyümektedir. Hadımköy karot cihazları üretimi, üstün teknolojilerle gerçekleştirilmektedir. Sürekli olarak revizeye ihtiyaç duyan teknolojik yöntemlerle karot cihazları üretimi oldukça kolaydır. İhtiyaçlar gözetilerek saptanan özellikler, üstün mühendislik yazılımlarıyla işlenir.

Hadımköy karot makineleri çok yönlü kullanım imkânları sunmaktadır. Temel çalışma mekanizması numune almak üzerine kuruludur. Kelime anlamına bakıldığında karotun ‘havuç’ anlamına geldiği görülür. Havuç şeklinde silindir parçalar çıkartması nedeniyle bu ismi almıştır. Öncelikle Avrupa ülkelerinde kullanımına başlanan cihaz, son senelerde ülkemizde de yaygınlaşmıştır.

İnşaat sektörü insan gücüne dayalı bir alan olmaktan çıkmaktadır. Safi insan gücüne olan ihtiyaç, kişilerin çeşitli risk unsurları altında çalışmasına neden olabilir. Kalifiye cihazların kullanımıyla birlikte, çalışanların karşılaşacakları risklerde azalmıştır. Ağır iş makinelerinin tercih edilmesiyle inşa süreleri çok daha kısalmıştır.

Hadımköy Karot Nerede Kullanılır?

Temiz ve pürüzsüz bir şekilde delme işlemi için karota ihtiyaç duyulur. Beton delme ve kesme özelliği sayesinde kullanım alanları oldukça geniştir.

 • Beton kesim ve delimlerinde,
 • Deprem testi için parça alınması gerektiğinde,
 • Kullanılan inşaat malzemeleri incelenmesi durumunda,
 • Balkon ekleme – çıkartma işlemlerinde,
 • Klima delikleri açımında,
 • Derz kesim aşamalarında kullanımı uygundur.

Beton kütlelerin genişliği kesim işlemini sekteye uğratabilmektedir. Karot cihazı 3 metreye kadar olan tüm betonlarda delim yapabilmektedir. Özel ihtiyaçlar doğrultusunda ayarlanabilen sistemsel altyapısı sayesinde kullanışlıdır. Firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmeti neticesinde size en uygun karot cihazı belirlenir.

Hadımköy Karot Cihazı Kullanımı

Mevcut yapılarda kullanıldığı gibi, yeni inşa sahalarında da kullanımı mümkündür. En sık kullanıldığı alan derz kesim ve deprem dayanıklılık testleridir. 99 depreminden sonra sıkı bir denetime tabii tutulan inşaat sektöründe hızlı atılımlar olmuştur. Resmi gazetede ilan edilen yükümlülükler neticesinde, karotla deprem dayanıklılık testi yapılması şarttır. Ruhsat alınabilmesi için bu testin geçerliliğinin bildirildiği rapor gereklidir. Herhangi bir risk saptanması durumunda ruhsat verilmesi sekteye uğrar. Karot cihazıyla bu testin uygulanması için gerekli parça alınır. İstenen ebat ve şekilde parça çıkartılır. Kolonlar, binayı oluşturan ana yapılardır. Genellikle kiriş ve kolon dayanıklılığı saptanır.

Karot Cihazı Alımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hadımköy karot cihaz özellikleri değişkenlik göstermektedir. Dikkat edilmesi elzem olan bazı özellikleri şunlardır:

 • Delim işlemi uygulanmak istenen alana uygun karot elmas ucu kullanılmalıdır. Bu uçlar istek doğrultusunda hazırlanabilmektedir.
 • Makine tipine göre, sabitleme işlemi yapılmalıdır.
 • Tüm bakım ve onarım işlemleri sabit çizelge doğrultusunda yapılmalıdır. Cihazın alındığı firmayla ortak tarihler belirlenerek bakımlar aksatılmamalıdır.
 • Herhangi bir arıza oluşması halinde, kişiler kendileri müdahale etmemelidir.
 • Cihaz kullanımı öncesinde, operatörler kısa bir eğitimden geçmelidir.
 • Makine devri ve motor gücü ihtiyaçları karşılayacak düzeyde seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − fifteen =