Karotçu
Karotçu
3 Ocak 2019
Fore kazık başı kırımı
Fore Kazık Kırımı
4 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Fore Kazık Kesimi

Fore Kazık Kesimi

İnşaatın tüm alanlarında yapıların sağlamlığı büyük önem taşır. Binaların uzun yıllar ayakta kalabilmesi, olası doğal afetlerden hasar almadan çıkması için kullanılan yöntemler özenle seçilmelidir. Mevcut faktörler göz önüne alınarak proje oluşturulmalı, cihazların özellikleriyle elde edilmek istenen uymalıdır. Bazı durumlarda yapıların revize edilmesi gerekebilmektedir. Zemin hasarı oluşması riski ve çökme gibi durumlarda fore kazık kesimi uygun bir alternatiftir. Binanın uzun yıllar daha dayanabilmesi ve risk teşkil etmemesi için belirli aralıklarla bakım yapılması elzemdir.

Bodrum ya da zeminin hasarlı olduğu durumlarda, sorunu çözebilecek birçok yöntem bulunur. Bunlardan en pratik ve hızlı olanı fore kazık yöntemidir. En son tekniklerden biri olmasıyla modern çözümler sunar. Temele zarar vermemesi, hızlı yapılması gibi özellikleriyle diğer tekniklerden ayrılır.

Fore Kazık Kesimi Nasıl Uygulanır?

Uygulanma aşaması işinin ehli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Temel, binayı ayakta tutan yegâne unsurdur. Bu nedenle yapılabilecek hatalar ciddi hasarlara sebebiyet verebilir. Profesyonel kişiler tarafından yapıldığında risk faktörleri ortadan kalkacaktır. Standart fore kazık kesim uygulaması aşağıdaki prosedürlerden oluşur:

  • Güçlendirilmesi amaçlanan alan hesaplanarak işaretlenir.
  • Zeminde kullanılan madde saptanır. Standart zeminlerde kil matkabı kullanımı uygundur. Daha sert maddelerden oluşan zeminler içinse, kaya matkabı adı verilen cihazlar kullanılır.
  • 65 cm çap, 150 cm uzunluğa sahip hidrodelgi cihazları kullanılır.
  • Önceden işaretlenen yerlere cihaz yardımıyla delikler açılır. Açılacak delikler ihtiyaçlar neticesinde belirlenir.
  • İstenen derinlik ve genişliğe ulaşılmasının ardından alanın etrafına emniyet şeridi çekilmesi gerekir.
  • Kullanılacak demir kazıklar hazırlanır.
  • Delgilerin içerisine kazıklar yerleştirilir.
  • Son olarak delik içerisine hazırlanan beton dökülür ve kurumaya bırakılır.

Gerektiği durumlarda fore deliklerine ekleme yapılabilir. Ağırlığın eşit bir şekilde dağılması açısından bu yöntem oldukça kullanışlıdır. Çok kısa sürelerde olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlar. Temele herhangi bir zarar vermeden delme işlemi gerçekleştirilir. Birçok temel sorununun çözümünde fore kazık kesimi sistemi uygulanmaktadır. Doğal afetlerde, yer altı sularının yükselmesinde ve zemindeki eşitsizlik durumlarında kullanımı uygundur. Zemin tüm binanın taşınması görevini üstlenir. Binanın ağırlığının eşit şekilde dağılımı çökme gibi durumların oluşmaması için önemlidir. Çeşitli nedenlerle eşit ağırlığın bozulması gibi durumlarda derhal müdahale edilmelidir.

Fore Kazık Kesimi Uygulaması Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Fore kazık kesimi proje temelli olması gereken bir işlemdir. Uzman bir firma tarafından yardım alınmadığı takdirde ciddi sorunlara neden olabilir. Sarıoğlu beton delme kesme, faaliyette olduğu günden beri kendini kanıtlamaktadır. Tüm fore kazık sistemlerinde deneyimli ekibimizle proje oluşturma ve uygulama aşamalarını gerçekleştirmekteyiz. Zeminde kullanılan maddelere göre tercih edilecek cihazında değişmesi gereklidir. Uzman kadromuzla gerekli tüm etkenler incelenerek en doğru kesim uygulaması saptanır. Yapılacak yöntem ve kullanılacak cihaz doğrultusunda fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Firmamızla görüşerek danışmanlık hizmeti alabilir ve uygun fiyatlarla kaliteli işçiliğe sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 18 =