Klima Deliği Delme fiyatları
Klima Deliği Delme
11 Ocak 2019
Karot Nedir?
Karot Delme
17 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Kompresör İle Beton Kırımı

Kompresör İle Beton Kesimi

Kompresör cihazları iki yönlü olarak üretilmektedir. Hilti olarak da bilinen bu makineler, kırıcı – delici fonksiyonuna sahiptir. Gündelik hayatta herkesin evinde hilti cihazların kullanımı yaygındır. Matkap kompresör ile duvarda delik açma ve küçük tadilat işleri kolayca yapılmaktadır. Endüstriyel alandaysa kullanım nitelikleri çok daha geniş tutulmaktadır. Standart, ev tipi kompresör cihazlarının aksine daha komplike ve işlevsel olanları kullanılmaktadır.

Kırıcı – delici özellikteki bu cihazlar inşaat alanında ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Kompresör ile beton kırımı işlemi kısa sürelerde yapılmaktadır. Vakit tasarrufu sağlamasının yanı sıra, çevre kirliliğini de en az seviyede tutmaktadır. Farklı teknik özelliklere sahip kompresör cihazları bulunmaktadır. Kırım amaçlı kullanımı amaçlanan matkapların, pres gücü daha sağlam olmaktadır. Saniyede yaptığı atış yüksek tutulmaktadır. Kişilerin fiziksek gücüne ihtiyaç duymadan, kontrolü kolay makinelerin üretilmesi önemlidir.

Hepimiz sık sık beton kırım işlemine şahit olmuşuzdur. Asfalt yenileme esnasında birçok belediye ve firma bu cihazları kullanmaktadır. Kolay kontrol edilmesi, atış kapasitesinin yüksek olması tercih sebeplerindendir. Asfalt kırımı sonrasında temizleme sürecide hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. İstenen cm kadar derinliğe gitmesi özel ayarlamalarla mümkün kılınmaktadır. Asfaltın kaç cm kırılması gerektiği projeye dayalı hesaplamalarla yapılmalıdır. Sonrasında cihazın ayarları düzenlenerek, arzulanan kadar betonun kırımı gerçekleştirilir. Kompresör ile beton kırım işlemi teknolojik yenilikler sayesinde kısa sürede tamamlanmaktadır.

Beton Kırma Uygulaması

Hilti İle Beton Kırma

Kompresör İle Beton Kırımı Uçları

Delim ve kırım işlemleri için ayrı ayrı uçlar kullanılmaktadır. Kırım için ayrı, delim için ayrı kompresör cihazları bulunmaktadır. Buna karşın, birçok matkap, hem kırım hem de delim için ayarlanabilmektedir. Fakat çok yönlü bu cihazlarda her iki işlem için farklı uçların kullanılması gereklidir.

Teknolojik reformlarla birlikte her geçen gün yeni uçlar üretilmektedir. Son teknoloji portatif uçlar Ssd – plus ve Ssd – Max olarak kategorize edilmektedir. Üstün donatılarla üretimi gerçekleştirilen bu uçların kullanım alanları ayrılmaktadır.

Ssd – Plus: 2, 3 ve 4 kg ebatlarında olan cihazlar için kullanılır. Daha çok basit işlemler için uygundur. Evde, küçük tamir işlemlerinde kullanılabilir. Hafif ve kolay taşınabilirler. Uç aparatları ince olarak üretilir.

Ssd – Max: 5 kg ve üstü ağırlıktaki kompresörlerde kullanılır. Teferruatlı işlerde kullanıma uygundur. Evde kullanımı önerilmez. Endüstriyel beton, asfalt kırımları amaçlarıyla kullanılır. 52 mm standart uç boyutudur. Arzu edilmesi durumunda bu ölçü düşürülüp, arttırılmaktadır. Kalın betonları kırma kapasitesiyle donatılmıştır.

Kompresör Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Kompresör ile beton kırımı, diğer kırım süreçlerine göre birçok alternatif barındırmaktadır. Sahip olduğu ekstra özellikleri ve konforlu kullanımı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Belirli teknik donanımlara göre fiyat aralığı da değişmektedir. Sarıoğlu beton delme kesme firmamıza ulaşarak fiyat listesi talep edebilirsiniz. Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen kompresör cihazlarına kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 16 =