karot delme
Karot Delme
10 Ocak 2019
Klima Deliği Delme fiyatları
Klima Deliği Delme
11 Ocak 2019
Hepsini Görüntüle

Karot Elmas Kaynağı

Karot Elmas Kaynağı

Karot makineleri ilk olarak Almanlar tarafından kullanılmıştır. O dönemlerde numune almak amacıyla kullanılan bu makinelerin günümüzde kullanım alanları çok daha geniştir. İngilizcede sözlük karşılığı ‘havuç’ olan bu cihazın çalışma prensibi sistematik olacak şekilde düzenlenmiştir. Silindir şeklinde parçalar çıkartarak, istenen ebatlarda delim işlemi gerçekleştirilmektedir. Karot elmas kaynağı 90’lı yıllardan beri ülkemizde kullanılmaktadır. Geçmiş senelerden beri ülkemizde olmasına karşın, kullanımı son senelerde yaygınlaşmıştır. İnşaat sektöründe insan gücüne dayan bir sistem işlemekteydi. Sürekli revize edilen teknolojinin getirisi olarak, hayatı kolaylaştıran cihazlar yaşantımıza girdi. İnşaat alanında da, son derece uygun maliyetlerle sahip olabilecekleri cihazların kullanımı bu şekilde başlamıştır.

Karot elmas kaynağı, farklı uç özelliklerine göre üretilmektedir. Elmas, bilinen en sert elementtir. Sertlik derecelendirmesinde en yüksek puana sahip oluşuyla endüstri alanında da kullanılmaktadır. Çeşitli işlemlerden geçtikten sonra, elmas karot ucu şeklinde kullanıma müsaittir.

Sehpalı, duvara monteli ya da el tipi karot cihazları bulunur. Kullanım sürecinde hesaplanan ölçülere göre cihazın ebatları da değişiklik göstermektedir. Çeşitli güç kaynakları kullanılarak çalışmaktadır. Proje yönergesi izlenerek gerekli hesaplamalar yapılmalıdır. Alanında kanıtlanmış başarılarıyla Sarıoğlu beton delme kesme ihtiyaca uygun cihazlar geliştirmektedir.

Karot Elmas Kaynağı Nerelerde Kullanılır?

Karot elmas ucu, değişik boyutlarda üretilen bir aparattır. Delim sırasında kullanılması arzulanan şekilde ve ölçüde özel olarak üretilir. Standart delim işlemleri için üretilen karot elmas kaynağı genellikle delim işlemlerinde kullanılır. Farklı cihaz üniteleriyle çok çeşitli işleyişler için uygundur. Lazer uçlu cihazlar kullanıldığında lehim, kaynak gibi fonksiyonları da bulunmaktadır. Elmas ucu özelliği sayesinde beton, karo, asfalt duvar gibi alanlarda delim yapılabilir. Maden sektöründe de kullanımı yaygındır.

  • İstenmeyen duvarların çıkartılmasında,
  • Belirlenen ölçülerde yapılacak, özel delim işlemlerinde,
  • Numune almak için,
  • Deprem dayanıklılık testi doğrultusunda,
  • Balkon gibi yapılarda,
  • Beton, karo delimlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Kullanım alanları çoğaltılabilmektedir. İnşaat sektörü risk faktörü yüksek bir alandır. Bu nedenle operatörlerin deneyimli kişilerden oluşması oldukça önemlidir. Açılmak istenen silindir deliğin pürüzsüz olması, tek parça halinde çıkması gereklidir. Kullanan kişinin deneyimi neticesinde, alınacak sonuçlar daha kaliteli olacaktır. Tüm kullanım talimatlarına uyulması, yapının tamamına zarar gelmemesi açısından önemlidir.

Beton Delme İçin Karot soket Kaynağı Yapılmaktadır.

Karot Elmas Soket Kaynağı

Karot Elmas Kaynağı Fiyatı Ne Kadar?

Karot elmas kaynağı fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Cihazın hangi özellikleri taşıdığı, sehpalı ya da el tipi olması fiyatı belirleyen etkenlerdir. Elmas uçları, cihazların modeline uygun olarak üretilmektedir. Cihazın belirlenmesinin ardından, yapılacak işler için özel boyutlarda elmas uç üretimi gerçekleştirilmektedir. Firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak, fiyat listesi talep edebilirsiniz. En uygun fiyatlarla üstün kalite hizmete sahip olabilirsiniz. Karot elmas kaynağı uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bakımları düzenli olarak yapıldığında çok uzun seneler maksimum verimle çalışacaktır. Firmamız, garanti kapsamındaki tüm bakımları düzenli olarak gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + fifteen =