Sapanca Karot
9 Nisan 2019
Yalova Karot
15 Nisan 2019
Hepsini Görüntüle

İstinye Karot

Beton çok sert ve dayanıklı bir yapıdır. Bu nedenle üzerinde çalışırken uygulanacak olan basınç fazla olmalıdır. İstinye karot çalışmaları bu nedenle yaygın olarak yapılmaktadır. Ancak beton üzerine uygulanacak fazla basıncın onu gereğinden fazla zedelemeye sebep olabilmektedir. Bu da beton delerken acaba betonda kırılmalar ve çatlamalar olur mu, sorusunu akıllara getirmektedir. İstinye karot çalışmaları sırasında beton delme ve kesme için kullandığımız cihazlar, beton kalınlığına uygun basınçla kullanılmaktadır. Bu nedenle kırılma, çatlama ve dökülme söz konusu olmaksızın betonda sadece istenen bölgelerde kesik ve delik oluşturulmaktadır. Karot ile çalışılacak olan beton yüzey için makinenin düzgün konumlandırılması, kullanan kişinin ustalığı da bu konuda önem arz etmektedir.

İstinye Karot ile Beton Delme

Beton delme, belli bir ustalık isteyen, makineyi kullanan kişinin gerekli sertifikalara sahip olmasını gerektiren bir işlemdir. İstinye karot ile beton delme hizmetlerinde bu noktayı son derece önemseyerek alanında uzman kişileri, çalışma bölgelerine yönlendirmekteyiz. Karot ile beton delme çalışmaları içinde:

 • Kimyasal ankraj ile filiz ekimi
 • Epoksi ile filiz ekimi
 • Mantolama sonrası dübelleme çalışması
 • Karot numune alımı
 • Klima deliği açma
 • Kablo ve altyapı döşeme çalışmaları için beton delme yer almaktadır.

Bütün bu çalışmalar için farklı güç özelliğine sahip karot makineleri tercih edilmektedir. Böylece çalışılacak zeminin özelliğine uygun, doğru bir çalışma yapılması mümkün olmaktadır.

İstinye Karot ile Beton Kesme

Beton kesme de beton delme gibi zor bir işlem olduğundan doğru karot cihazının kullanıldığından emin olunmalıdır. İstinye karot ile beton kesme çalışmaları içinde:

 • Kapı ve pencere boşluğu oluşturma
 • Baca boşluğu açma
 • Asansör ve havalandırma boşluğu oluşturma
 • Bina içinde birbirine eklenen beton blokların fazlalıklarını alma
 • Yapılacak tadilat işlerinde beton üzerinde istenen desenlerin oluşturulmasını sağlama
 • Oda bölme
 • Balkon ve daire içindeki fazla ya da istenmeyen alanları çıkarma işlemleri yer almaktadır.

Beton kesme, sulu ya da susuz olmak üzere temelde iki ayrı şekilde yapılmaktadır. Kesme yapılacak olan karot makinesinin ucunda döner testere başlığı bulunmakta ve cihaz, raylı bir sistemle kontrol edilmektedir.

İstinye Acil Karot

Her iş alanında aciliyet olabilmektedir. İnşaat sektöründe de gider borularında ya da altyapı ile ilgili yaşanan sorunların tamirinde karot hizmeti gerekmektedir. Bu nedenle bir anda patlak veren bu sorunlara çözüm İstinye acil karot çalışmaları ile mümkün olmaktadır. İstinye karot hizmetleri arasında beton kırmadan tamiri mümkün olmayan hizmetler yer almaktadır. Karot ile beton kesme gerektiren bu acil işlemler günün 24 saati ihtiyaç duyulabilecek çalışmalardır. Bu nedenle Sarıoğlu beton delme kesme inşaat olarak size 7/24 hizmet sağlamaktayız. İstanbul içinde İstinye ve daha birçok ilçede dilediğiniz karot hizmetini almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz. Ayrıca bir inşaat firması olarak çeşitli yapıların inşasını gerçekleştiriyor ve karot makinesine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Satışını yaptığımız ürünler hakkında bilgi almak için de sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − four =